• Administracja Biurowa

Poznaj mnie

Starsza Księgowa

Paulina pracuje w LEONI od 2016 roku. Swoją drogę zawodową odnalazła podczas studiów. Obecnie pracuje na stanowisku Starszej Księgowej.

Moja przygoda

Pracę w LEONI rozpoczęłam w 2016 roku na stanowisku Księgowej. Moje obowiązki zmieniały się z każdym rokiem, były coraz bardziej ambitne, począwszy od księgowania podstawowych faktur, poprzez gospodarkę środkami trwałymi, leasing, aż do sporządzania deklaracji podatkowej VAT – jest to zadanie bardzo odpowiedzialne i cieszę się, że obdarzono mnie takim zaufaniem. Rok temu awansowałam na stanowisko Starszej Księgowej.

Jak zostałam Księgową? Ukończyłam studia na kierunku Finanse i Rachunkowość, ale nigdy nie myślałam o pracy w finansach, jak już to chciałam zostać kardiochirurgiem, detektywem albo przewodnikiem wycieczek. Szczerze myślałam, że na księgową z moim temperamentem i milionem pomysłów na minutę to ja się nie nadaję. Jednak na czwartym roku studiów dostałam moją pierwszą pracę, częściowo związaną z księgowością, ruszyłam dalej w tym kierunku i przepadłam.

Moja praca

Dzień zawsze rozpoczynam o godzinie 6:00 rano, wstaję kiedy świt i zabieram się do działania. Lubię ten czas spokoju, pierwszych promieni słońca, nieważne, czy pracuję  z domu, czy jestem w biurze. W LEONI pracujemy częściowo zdalnie, a dodatkowo mamy elastyczny czas pracy, oparty na wzajemnym zaufaniu, więc nie muszę być dostępna w ściśle określonych godzinach. Pierwszą czynnością, którą wykonuję po włączeniu komputera jest sprawdzenie maila. Prawie zawsze znajduję wiadomości, które wymagają działania i niezwłocznej odpowiedzi, a że bardzo lubię rozwiązywać problemy, szukać nowych rozwiązań jest to ekscytujący czas w ciągu dnia. 
Później zasłużona herbatka w towarzystwie koleżanek z biura. Następnie księguję faktury, sprawdzam poprawność dokumentów, sporządzam raporty i deklaracje, które muszą być gotowe na konkretny dzień miesiąca. 
Południe to czas przerwy obiadowej, którą spędzamy na stołówce. Jest to taki nasz czas na rozmowy o życiu poza pracą. 
Dzień pracy kończę zazwyczaj o godzinie 14:00 i mam czas na spędzenie go z rodziną, pójście na siłownię, wycieczki rowerowe albo leniuchowanie z książką. 
Mimo, że w sondażu pewnie 90% ankietowanych odpowiedziałaby, że praca w księgowości jest nudna, to nie dla mnie  bo praca ta to nie tylko księgowanie faktur, co faktycznie może być monotonne ale również analiza – i to już jest coś!  Fascynuje mnie to, że mogę coś przeanalizować, usprawnić, uporządkować, tworzyć. Mam swój własny, mały wkład w kreowanie swojego stanowiska i narzędzi do pracy.

Moja opinia o LEONI jako pracodawcy

Pracę w LEONI wybrałam przede wszystkim ze względu na bliską odległość od domu, dojazd zajmuje mi kilka minut i mogę zacząć dzień wcześniej. Na rozmowie kwalifikacyjnej duże wrażenie zrobił na mnie profesjonalizm i pozytywne podejście mojej przyszłej przełożonej – od razu wiedziałam, że będzie mi się tutaj dobrze pracowało.

LEONI w 3 słowach? Stabilność, rozwój, profesjonalizm

Jaką radę dałabym komuś rozpoczynającemu prace w LEONI?

Jeśli zastanawiasz się czy zostać księgowym i czy pracować w LEONI to odpowiedź brzmi: zdecydowanie TAK! Decyzja o zostaniu księgowym może być najlepszą w Twoim życiu. Jest to taki zawód, który zawsze będzie potrzebny. Dynamicznie rozwijający się świat finansów, co chwilę zmieniające się ustawy i przepisy sprawiają, że praktycznie niemożliwe jest całkowite zautomatyzowanie tego stanowiska. Wbrew pozorom w naszym dziale…NIE MA NUDY!

Chcesz się rozwijać?

Zostań częścią naszego zespołu już teraz!

Znajdź pracę w Wierzbicach

Znajdź pracę w Ostrzeszowie