• Administracja Biurowa

Poznaj mnie

Młodszy Specjalista ds. Logistyki

Artur pracuje jako Młodszy Specjalista ds. Logistyki od nieco ponad roku.

Moja przygoda

Swoją historię w LEONI zacząłem niewinnie, od stażu w Dziale Logistyki. Jako Stażysta bez konkretnej kierunkowej wiedzy bywałem trochę w biurze gdzie uczono mnie jak wygląda zawód Specjalisty ds. Logistyki i trochę w magazynie gdzie pracowałem razem z magazynierami. W biurze pracujemy na systemie i operujemy na rodzajach i ilościach, a na magazynie coś co wydawało się małe w systemie, fizycznie jest ogromne. 

Był to okres dużego rozwoju dla firmy, w tym czasie zbiegło się kilka ważnych projektów. Jak się okazało moja pomoc była potrzebna, a wcześniejsze zaangażowanie doceniono. W tym czasie awansowałem na stanowisko Młodszego Specjalisty. Sukcesywnie zwiększam swoje kwalifikacje podczas studiów czy też dzięki szkoleniom, na które LEONI wysyła swoich pracowników. Na ten moment chcę się rozwijać w stronę logistyki wewnętrznej. Jestem na dobrej drodze i mam nadzieje ze to się nie zmieni.

Moja praca

Mówiąc najprościej będąc Logistykiem uczestniczę w całym procesie i współpracuję z wieloma działami. Widzę działanie LEONI w pełnej krasie, od dostawy materiału po produkcję i na końcu wysyłkę.

Mój typowy dzień w LEONI

Swój dzień zaczynam zazwyczaj miedzy 7:00, a 8:00 rano, w tym czasie przygotowuję się do pracy. Po włączeniu laptopa jest czas, aby szybko zaopatrzyć się w szklankę wody i mogę zaczynać.

Do około 8 sprawdzam jak wyglądają wysyłki do przygotowania na aktualny dzień i ich stan z poprzedniego dnia.
Poranek zamyka nam codzienne działowe spotkanie gdzie omawiamy bieżące logistyczne tematy.

Od tego czasu zaczynam zajmować się aktualnymi sprawami, głównie są to wysyłki dla naszych klientów i przygotowywanie dokumentów. W międzyczasie wynoszę dokumenty na magazyn. Tutaj też mam chwile żeby porozmawiać z ludźmi z magazynu czy nie pojawiła się jakaś sprawa którą powinienem się zająć.

Tak mija czas aż do 12:00 gdzie działowo wybieramy się na obiad, z racji tego że pracujemy z magazynu zewnętrznego nie mamy pełnowymiarowej stołówki, ale kuchnia wystarcza. Resztę dnia spędzam na dopinaniu wysyłek, aktualnych tematów i odpowiadaniu na maile. Około 15:00/16:00 kiedy wszystko jest gotowe mogę kończyć swój dzień.

Moje najważniejsze wydarzenia

Było kilka ekscytujących momentów od początku mojej przygody z LEONI, jednak najlepszym z nich był wyjazd na targi logistyczne. Pewnego dnia otrzymałem propozycję wyjazdu i bez zawahania się zgodziłem. Kolejnego dnia byłem już na miejscu targów!
Był to bardzo ciekawy wyjazd, ogromne wydarzenie, a same targi trwały kilka dni. Ten dzień mocno poszerzył moje horyzonty i spojrzenie na logistykę.

Moja opinia o LEONI jako pracodawcy

Na ogłoszenie LEONI trafiłem podczas poszukiwania praktyk na studia. Na pewno dużym katalizatorem decyzji była możliwość pracy w branży automotive.

W trakcie praktyk dowiedziałem się, że LEONI chciałoby ze mną rozpocząć współpracę, dało mi to ogromną motywację i wiele możliwości na przyszłość.

LEONI cenię najbardziej za dostrzeżenie we mnie potencjału i za otrzymanie szansy rozwoju zawodowego.

Kultura pracy w LEONI jest na bardzo wysokim poziomie, w dużym stopniu jest wynikiem branży w której jesteśmy. Jednak największym i najważniejszym czynnikiem z którego wynika ta kultura to ludzie. Nie mogę powiedzieć złego słowa o swoim zespole, miedzy pracą zawsze znajdzie się czas żeby pożartować i porozmawiać. W innych zespołach łańcucha dostaw zauważyłem podobne nastawienie.

LEONI w 3 słowach? Elastyczność, Rzetelność, Komunikatywność

Jaką radę dałbym komuś rozpoczynającemu prace w LEONI?

Na pewno radziłbym odwagi i otwartości. Nasze zespoły zawsze pomogą gdy tylko się je o to poprosi. Warto się otworzyć na nowe znajomości, potknięcia też się zdarzają ale są normalne dla ciągłej nauki.

Chcesz się rozwijać?

Zostań częścią naszego zespołu już teraz!

Znajdź pracę w Wierzbicach

Znajdź pracę w Ostrzeszowie