• Administracja Biurowa

Poznaj mnie

Specjalista ds. Finansowych

Patrycja, Specjalista ds. Finansowych od października 2022 roku, zarządza kosztami, sporządza różnego rodzaju raporty i sprawozdania.

Moja przygoda

Mam na imię Patrycja i pracuję w LEONI od października 2022 roku, gdzie zajmuję stanowisko Specjalisty ds. Finansowych. Do moich codziennych obowiązków należy kontrola kosztów, wykonywanie różnego rodzaju raportów, analiz czy sprawozdań. Jestem również odpowiedzialna za sporządzanie comiesięcznych raportów podsumowujących osiągnięte wyniki pod względem kosztów i przychodów. Wyniki te co miesiąc prezentowane są przed Zarządem LEONI. Pomagam również w przygotowaniu corocznego budżetu. Jest to niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie ponieważ osiągnięte wyniki przekładają się na naszą konkurencyjność i atrakcyjność na rynku. Kontrolowanie wyników z założonym budżetem jest jednym z wielu zadań, za które jestem odpowiedzialna. 

Stanowisko, które obecnie zajmuję jest moim pierwszym doświadczeniem przy analizie danych finansowych. Co prawda swoją karierę zawodową rozpoczęłam od pracy przy analizowaniu danych, ale nie były one związane z danymi finansowymi. Jednak chcąc spróbować czegoś innego, ale niezbyt dalece odbiegającego od liczb zaczęłam kształcić się w kierunku księgowości. Stanowisko Młodszego Księgowego jakie zajmowałam w poprzedniej pracy było moim nowym doświadczeniem. Jednak po jakimś czasie zaczęło mi brakować pracy związanej z przetwarzaniem danych. I tak na mojej drodze pojawiła się okazja pracy w LEONI. Teraz wiem, że jest to coś czego szukałam czyli połączenie zagadnień księgowych z analizą danych. Żeby doskonalić się w tym kierunku podjęłam decyzję o rozpoczęciu studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunku Analiza finansowa i zarządzanie wynikiem. Z każdym dniem przekonuję się, że moja przyszłość jest związana z Controllingiem. 

Moja praca

Moją codzienną pracę rozpoczynam od sprawdzenia poczty oraz kalendarza. Sprawdzam jakie raporty mam do przygotowania w danym dniu. Najbardziej pracowity czas dla mnie przypada na początku każdego miesiąca, gdzie na podstawie zgromadzonych danych muszę wprowadzić do systemu SAP SEM wyniki za dany miesiąc. Ale przed tym muszę sprawdzić czy wszystkie faktury kosztowe i przychodowe zostały poprawnie zaksięgowane. Po wprowadzeniu danych dla bilansu i rachunku zysków i strat analizuję je czy są one zgodne z założonym budżetem oraz czy wartości nie odbiegają od norm. 

Praca z danymi jest czymś co uwielbiam, a moje umiejętności analityczne, które posiadam bardzo ułatwiają mi codzienną pracę. Lubię pracować z liczbami. Porównywanie, przeglądanie, analizowanie czy interpretowanie danych sprawia mi ogromną satysfakcję i przyjemność. Wiele osób, z którymi rozmawiam sądzą, że praca nad analizowaniem danych jest bardzo nurząca. Ja mam całkiem inny pogląd w tym temacie. Już w trakcie gromadzenia danych dokonuję analizy z myślą jakich wyników mogę się spodziewać. Podczas analiz bez ustanku wyciągam wnioski i wprowadzam usprawnienia.

Moje najważniejsze wydarzenia

Najbardziej ekscytującym momentem w LEONI było dla mnie podsumowanie całorocznych wyników jakie nasza lokalna jednostka osiągnęła za 2022 rok. Było to dla mnie potwierdzeniem, że choć dopiero stawiam swoje pierwsze kroki w firmie przy analizie finansowej, to to co robię jest właściwe i poprawne.
Zaczynając pracę w LEONI nie było mi łatwo. Firma stawiała swoje pierwsze kroki w samodzielnej działalności po tym jak rozdzieliła się z zakładem produkcyjnym. Moje stanowisko było więc całkiem nowe. Wszystkich procesów, procedur czy raportów uczyłam się samodzielnie. I tutaj bardzo duże wsparcie otrzymałam od kolegów i koleżanek z innych jednostek LEONI m. in. z Hiszpanii, Niemiec czy Tunezji. Współpraca między nami jest kontynuowana do dzisiaj. Pomimo, że dzieli nas bardzo duża odległość i fakt, że nie znamy się osobiści to i tak czujemy, że razem tworzymy zespół. Za każdym razem kiedy napotkam jakikolwiek problem to jestem spokojna ponieważ wiem, że nie zostanę z tym sama i otrzymam pomoc. Jest to niezwykle ważne i bardzo wpływa na poczucie bezpieczeństwa.

Moja opinia o LEONI jako pracodawcy

LEONI jest firmą znaną na całym świecie. Jestem dumna z tego, że mogę pracować w firmie, która ma swój wkład w funkcjonalność wielu marek samochodowych. Współpraca to jest cecha, którą LEONI według mnie odznacza się bardzo wyraźnie i którą ja niezwykle sobie cenię.

Kultura pracy w LEONI jest czymś priorytetowym. Mogłoby się wydawać, że praca w dużej firmie korporacyjnej jest obarczona dużym stresem, ale nie tutaj. Żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Żadna prośba o wsparcie czy pomoc nie jest ignorowana. Jest to widoczne na poziomie globalnym jak i lokalnym. W moim zespole kooperacja, współdziałanie czy wzajemna pomoc jest naszą codziennością, a to przekłada się na naszą pracę i zaangażowanie.

LEONI w 3 słowach? Współpraca, Kultura pracy, Zaangażowanie

Chcesz się rozwijać?

Zostań częścią naszego zespołu już teraz!

Znajdź pracę w Wierzbicach

Znajdź pracę w Ostrzeszowie