• Produkcja i Magazyn

Poznaj mnie

Operator Maszyn Produkcyjnych

Wojtek dołączył do LEONI w 2015 roku jako Operator Maszyn Produkcyjnych. Po 2 latach został ekspertem w obsłudze maszyn do skręcania drutów.

Moja przygoda

Mam na imię Wojtek i swoją przygodę z LEONI rozpocząłem latem 2015 roku jako Operator Maszyn Produkcyjnych i na tym stanowisku pracuję do dnia dzisiejszego. Po 2 latach uzyskałem tytuł eksperta co oznacza że opanowałem pracę na wszystkich rodzajach maszyn na dziale którym pracuję. Obsługuję maszyny których zadaniem jest skręcenie odpowiedniej ilości pojedynczych drutów w celu uzyskania wymaganej skrętki, która następnie trafia na kolejne działy gdzie jest poddawana kolejnym obróbkom. Jest to moja pierwsza praca zaraz po skończeniu szkoły i tak już z LEONI związany jestem ponad 8 lat.

Moja praca

Praca na stanowisku Operatora Maszyn Produkcyjnych jest pracą w systemie 3 zmianowym. Zawsze po przyjściu do pracy następuje przekazanie zmiany. Każdy Operator ma swój obszar maszyn, na których pracuje danego dnia. Podczas przekazania zmiany dowiadujemy się od zmiennika czy są jakieś problemy jakościowe, awarie, testy, braki materiału. Następnie musimy posprawdzać dokładnie ustawienia każdej maszyny czy są zgodne z kartą ustawień, która znajduje się na każdej maszynie. Jest to bardzo ważne, ponieważ złe ustawienia mogą skutkować tym, że materiał nie będzie spełniał wymagań klienta. Następnie musimy zamówić materiał, który dostarczy nam Operator Wózka Widłowego do dalszej produkcji skrętek. Kolejnymi krokami już praktycznie do samego końca zmiany jest obsługa maszyn czyli wymiany szpul ze skrętkami, wymiany pasemek na odwijakach, przebudowy. Dużym plusem jest to, że nie ma jednej przerwy dla wszystkich Operatorów. Każdy może iść na przerwę obiadową o dogodnej dla niego porze, wtedy gdy maszyny pracują. Pod koniec zmiany zostaje nam już posprzątać odpad powstały w wyniku robienia prób i zaksięgować go w systemie. Na kilka minut przed końcem przychodzą nasi koledzy, którym znowu przekazujemy wszystkie najważniejsze informacje.

Moje najważniejsze wydarzenia

Pracując jako Operator ukończyłem wiele szkoleń. Udało mi się uzyskać uprawnienia na suwnice, żurawie stacjonarne oraz na wózki widłowe. Dodatkowo co roku przeprowadzane są szkolenia z pierwszej pomocy oraz przeciwpożarowe. Jest to o tyle przydatne, ponieważ taka wiedza może być bardzo pomocna nie tylko w pracy ale i w całym życiu.

Moja opinia o LEONI jako pracodawcy

Jak wspominałem na wstępie jest to moja pierwsza praca, którą podjąłem zaraz po ukończeniu szkoły średniej. Wybrałem LEONI głównie ze względu na dobre opinie znajomych oraz lokalizację firmy. Firma poza całkiem dobrymi zarobkami oferuje także ciekawy pakiet benefitów takich jak: karta Multisport, z której chętnie korzystam. Jest także dodatkowe ubezpieczenie, pakiet medyczny oraz wiele innych udogodnień dla pracowników.
Pracując w LEONI każdy jest traktowany w ten sam sposób. Nikt nie jest dyskryminowany ze względu na pochodzenie, kolor skóry, orientację czy niepełnosprawność. Atmosfera jaka panuje w firmie jest bardzo przyjazna. Pracuję w zespole, w którym traktujemy się po przyjacielsku.W razie problemów wiem, że zawsze mogę się zgłosić do kolegów czy do przełożonego i chętnie mi pomogą jak tylko będą mogli. Firma także raz do roku organizuję dużą imprezę w celu lepszej integracji wszystkich pracowników.
LEONI w 3 słowach? Nowoczesność, Stabilność, Zaangażowanie

Co się zmieniło w LEONI w ciągu ostatnich lat?

Z mojego punktu widzenia największą zmianę zauważam w parku maszynowym. Maszyny, na których pracuję są coraz nowsze i sprawniejsze. Mamy dostęp do coraz większej ilości narzędzi, które odciążają nas fizycznie, takie jak suwnice czy klucze dynamometryczne. Kilka lat temu na hali produkcyjnej mogliśmy spotkać maszyny mające kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, jednak sukcesywnie są one wymieniane na coraz nowsze modele. Pojawiają się także coraz to nowsze produkty oraz udoskonalenia. Śmiało mogę stwierdzić, że LEONI idzie z duchem czasu jeśli chodzi o nowinki technologiczne.

Chcesz się rozwijać?

Zostań częścią naszego zespołu już teraz!

Znajdź pracę w Wierzbicach

Znajdź pracę w Ostrzeszowie