• Produkcja i Magazyn

Poznaj mnie

Brygadzista Produkcji

Karol pracuje w LEONI od 2014 roku, początkowo jako Operator Maszyn, teraz nadzoruje proces produkcyjny i szkoli pracowników.

Moja przygoda

Mam na imię Karol i pracuję w LEONI od października 2014 roku. Przyjąłem się do pracy jako Operator Maszyn Produkcyjnych w Dziale Ekstruderów. Na początku miałem 3 miesięczny okres szkoleniowy ze Starszym Operatorem, który szkolił mnie z obsługi maszyny, procesu ekstruzji i standardów jakościowych. 

W kolejnych latach poznałem kolejne maszyny ekstruzyjne i dostałem funkcję Experta na hali ekstruderów. Poznając nowe maszyny i nowe procesy nabrałem sporo doświadczenia, które mogłem wykorzystać w późniejszych etapach mojej kariery w LEONI. 

Byłem bardzo zaangażowany w projekty KAIZEN, udoskonalania maszyn jak i szukania usterek, przez które pracowało się trochę trudniej na maszynach.

W 2019 roku dostałem szansę na objęcie stanowiska Brygadzisty Produkcji na hali ekstruzji, z czego jestem dumny. Dzięki temu mogę dalej szkolić się, nabierać doświadczenia oraz rozwiązywać problemy, które występują podczas produkcji. 

Moja praca

Początek dnia

Jako, że pracujemy w systemie 3 zmianowym rozpoczynam pracę o różnych porach wynikających z grafiku.

Staram się być w pracy wcześniej, żeby na spokojnie przejąć zmianę i porozmawiać z kolegami kończącymi pracę. Przekazujemy sobie ważne informacje dotyczące przebiegu zmiany, BHP, jakości i produkcji.

Po przejęciu zmiany robię obchód po hali odwiedzając, każdą maszynę i każdego Operatora. Jest to dla mnie, ważne, żeby utrzymywać pozytywne relacje z Operatorami mojej brygady. Zawsze staram się wymienić kilka zdań z każdym, dzięki temu mamy pozytywną relację na brygadzie „prawie jak w rodzinie”.

Po skończonym obchodzie, kontroli maszyn i obecności Pracowników wracam do biura, żeby odczytać maile odpisać na nie, sprawdzić powierzone zadania na dany dzień i zdać relację Kierownikowi Zmiany z obchodu. 

Później dzielimy się zadaniami i ruszamy do pracy. 

Poranek

O stałej porze 8:40 zaczyna się poranna GEMBA w celu omówienia poprzedniego dnia, wyników, awarii i problemów produkcyjnych. 

Zawsze po GEMBIE idę na obchód po wyznaczonych maszyn w celu sprawdzenia 5S, jakości i ewentualnych usterek na maszynie. 

Popołudnie

W późniejszych godzinach zmiany pracuję głównie na hali i co jakiś czas wracając do biura w celu sprawdzenia maila lub zdania relacji z powierzonych zadań. Na hali wspomagam Operatorów, w czasie gdy pojawiają się problemy na maszynach. Szkolę ich, a jeżeli jest taka potrzeba sam pracuję na maszynie. 

Realizuję zaplanowane projekty przez Kierownika Działu bądź Lidera oraz pomagam jeżeli jest taka potrzeba Inżynierom Produkcji. 

Koniec dnia

Na koniec zmiany wypełniam raport produkcji oraz piszę maile dotyczące minionej zmiany. Przed końcem zmiany przekazujemy zmianę kolejnemu Kierownikowi i 
Brygadziście Produkcji. 

Moje najważniejsze wydarzenia

Takich momentów z pewnością było co najmniej 3. 

  1. Gdy zająłem 3 miejsce w konkursie nt. opowiedzenia\zaprezentowania swojego hobby\pasji. Nie dość, że pokazałem co lubię robić, to jeszcze otrzymałem nagrodę pieniężną od zarządu LKP. 
  2. Wtedy gdy zaproponowano mi awans na Brygadzistę Produkcji. Do dziś jestem z tego dumny i staram się nie zawieść. 
  3. Na WOŚP organizowanym przez LEONI przekazałem na aukcję trzy rzeczy, za które na cele charytatywne została zebrana spora suma pieniędzy z licytacji.

Moja opinia o LEONI jako pracodawcy

Pracuję w LEONI ponieważ mam bardzo blisko do pracy. Samochodem dojeżdżam w 10 min. Poza tym polubiłem tę pracę, ponieważ ciągle coś się tu dzieje - nigdy nie jest nudno i monotonnie. Każdy dzień jest inny i każdego dnia można nauczyć się czegoś nowego. Pracują tu naprawdę ciekawi ludzie, z którymi bardzo dobrze mi się pracuje. 

W LEONI cenię sobie przede wszystkim ludzi bo to dzięki nim chcę pracować, pomagać i szukać rozwiązań na problemy, które zdarzają się podczas produkcji.  

Atmosfera jest bardzo dobra, znam większość Pracowników pracujących w LEONI i myślę, że mnie także rozpoznają. Jak widać po moim wstępie, jeżeli ktoś chce pracować, angażować się w rozwój firmy, prędzej czy później zostanie dostrzeżony i będzie miał szanse na rozwój. 

Myślę, że na mojej brygadzie panuje bardzo fajna rodzinna atmosfera, podczas różnych uroczystości takich jak urodziny, ślub itd. przynosimy słodkości do pracy, spotykamy się po pracy. Pomagamy sobie w pracy jak i po niej w życiu codziennym. 

Dodatkowo firma organizuje różne pikniki, festyny i inne ciekawe wydarzenia, żeby jeszcze bardziej zintegrować pracowników i umilić im czas w pracy jaki i po pracy.

LEONI w 3 słowach? Wyzwanie, Rozwój, Doświadczenie

Chcesz się rozwijać?

Zostań częścią naszego zespołu już teraz!

Znajdź pracę w Wierzbicach

Znajdź pracę w Ostrzeszowie