• Pierwsza Praca

Poznaj mnie

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Amelia rozpoczęła karierę w LEONI jako Młodszy Specjalista ds. Obsługi Klienta zaraz po ukończeniu szkoły średniej.

Moja przygoda

Moja przygoda z LEONI rozpoczęła się tuż po ukończeniu szkoły średniej, stając się moim pierwszym miejscem pracy. Bardzo zależało mi na tym, aby pogodzić studia z życiem zawodowym.  Udało się! Moje pierwsze kroki skierowały się ku stażowi, gdzie byłam wsparciem dla zespołu działu Obsługi Klienta. Pomagałam kolegom w podstawowych zadaniach, takich jak wprowadzanie zamówień do systemu czy obsługa korespondencji podczas nieobecności innych Specjalistów. To były początki, które przyniosły mi cenne doświadczenie zawodowe, na których bardzo mi zależało. Po niecałych dwóch miesiącach dostałam szansę na rozwój, otrzymałam tytuł Młodszego Specjalisty ds. Obsługi Klienta.  To właśnie tutaj pojawiły się pierwsze wątpliwości czy dam radę? Czy sobie poradzę?. Na szczęście zostałam otoczona niezwykłym wsparciem całego zespołu, który perfekcyjnie przygotował mnie do nowej roli. Po około roku pracy awansowałam na stanowisko Specjalisty. Jestem bardzo wdzięczna za tę szansę i zaufanie.  

Moja praca

Początek dnia:

Swój dzień w pracy rozpoczynam ok godziny 7:00, na starcie sprawdzam skrzynkę mailową i odpisuję  na najpilniejsze zapytania klientów.  Po rozeznaniu się w nowych tematach, mogę sobie pozwolić na chwilę przyjemności - wspólną kawę z zespołem.  Jest to dla mnie ważny element dnia, forma integracji, podczas której możemy porozmawiać na każdy temat, udzielać sobie rad i cennych wskazówek. Wracając do obowiązków, sprawdzam status wysyłek do klientów i informuję ich o ewentualnych zmianach w datach dostaw.  Następnie zajmuje się bieżącą korespondencją mailową, wprowadzam zamówienia, przyjmuję reklamację i dbam o dobre relację z nabywcami. Do moich obowiązków należy również monitorowanie stanu należności.  Są to wymagające zadania ale satysfakcja z realizacji wyznaczonego celu wynagradza cały włożony trud. To co lubię w swojej pracy to fakt, że każdy dzień jest inny, pełen nowych wyzwań, kontaktu z różnymi osobami i możliwość poznania nowych dla mnie kultur. Zdecydowanie nie da się tu nudzić. 

Poranek:

Codziennie około godziny 9:00 uczestniczę w spotkaniu działowym, na którym omawiamy bieżące problemy i dzielimy się wskazówkami rozwiązywaniu trudności. Często kontaktuję się z innymi działami, aby dostarczyć klientowi komplet potrzebnych informacji.

Przerwa obiadowa:

W południe całym działem wychodzimy na wspólny obiad. To dla nas kolejna forma scalania zespołu.  Po powrocie każdy zajmuje się swoimi zadaniami. Jednak zawsze możemy liczyć na wspólne wsparcie. Często dostajemy szansę, na uczestnictwo w przeróżnych szkoleniach, które usprawniają naszą pracę. 

Koniec dnia:

Dzień w pracy kończę zwykle ok 15:00, zajmuję się wtedy domykaniem palących się tematów. Tak aby uspokoić klientów przed moim wyjściem. Średnio dwa razy w tygodniu mam możliwość pracować z domu, jest to dla mnie duże udogodnienie. Poprawia się również moja wydajność pracy. Dużo łatwiej mi się skoncentrować na obowiązkach w zaciszu domowym. 

Moje najważniejsze wydarzenia

Najmilej wspominanym przeze mnie dniem w LEONI, był moment przejęcia swojego pierwszego klienta. Poczułam się odpowiedzialna za jego satysfakcję i chciałam aby czuł się przeze mnie jak najlepiej zaopiekowany.  Jest to wymagający klient, a budowanie z nim dobrej relacji zajęło mi wiele czasu. Teraz z dumą mogę powiedzieć, że współpracuje się nam idealnie. Mam w stosunku do niego ogromną sympatię i sentyment. Pomimo swojego specyficznego systemu pracy, nie oddałabym go nikomu innemu. 

Moja opinia o LEONI jako pracodawcy

W LEONI cenię sobie elastyczny czas pracy i możliwość pracy z domu. Jest to dla mnie wielkie ułatwienie w pogodzeniu nauki  z karierą zawodową. 
Praca pomimo wielu obowiązków daje mi wystarczająco dużo wolności i przestrzeni do rozwoju osobistego. Zdarzają się sytuacje wyjątkowe w których musimy reagować i poświęcić swój czas, natomiast sama przyjemność ze skuteczności i załagodzeniu problemu rekompensuje ten czas. Ważne są tu dla mnie relacje międzyludzkie. Nie spotkałam się wcześniej z tak zgranym i pomocnym zespołem. Zawsze możemy liczyć na pomoc drugiej osoby.

Atmosfera w moim dziale jak i w całej firmie, jest niezwykle rodzinna. Wszyscy są dla siebie uprzejmi i pomocni. Nigdy nie zapomnę jak dużo wsparcia otrzymałam od współpracowników na początku swojej kariery z LEONI. Pomimo nawarstwiających się obowiązków, w tamtym okresie nikt nigdy nie odmówił mi pomocy. Wiem, że mogę liczyć na tych ludzi zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jestem im za to niezwykle wdzięczna. 

LEONI w 3 słowach? Elastyczność, Wzrost, Równowaga.

Chcesz się rozwijać?

Zostań częścią naszego zespołu już teraz!

Znajdź pracę w Wierzbicach

Znajdź pracę w Ostrzeszowie